reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mini 3 Pro drone

DJI Mini 3 Pro drone modeli tanıtım öncesi sızdırıldı

DJI, eski popülerliğinden uzak drone pazarını büyütmeye devam ediyor. Firmadan yakında yukarıda gördüğünüz DJI Mini 3 Pro geliyor.

Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde resmi olarak lanse edilmesi beklenen DJI Mini 3 Pro, büyük bir sürpriz oluşturmayan tasarımla karşımızda yer alıyor. Direkt olarak sabah Sony’nin yeni kulaklığını ilk defa gösteren TechnikNews tarafından sızdırılan drone, katlanabilir yapıda ve taşınabilir bir seçenek konumunda bulunuyor. Firmanın en ufak drone’u olmayacak Mini 3 Pro, yapılan teknik sızıntılara göre 48 megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya sahip. Elbette görüntü sabitleme özelliğine sahip olan bu kamera, söylendiği kadarıyla 24 mm odak uzaklığına, 1/1.3 inç sensöre ve F1.7 diyafram değerlerine sahip. Firmanın gelişmiş otomatik uçuş ve kaza önleme sistemleriyle donatılan Mini 3 Pro, bazı tahminlere göre Avrupa’da 739 euro başlangıç fiyatı ile satılacak.

Fiyatın RC-N1 kontrolcü ile 829 euro, yeni RC kontrolcüyle beraber ise 999 euro seviyesine kadar çıkacağı aktarılıyor. Herkese hitap etmeyen bir seçenek olan 249 gramlık drone, şimdilik sadece tek bir renkte kendisini gösteriyor. Model söylendiği kadarıyla normal pil ile 32 dakika, büyük pil seçeneğiyle ise 47 dakika havada kalabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini 3 Pro drone modeli, tanıtıldıktan sonra Türkiye’de de satılacak drone modelleri arasında yer alıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi drone pazarı eski popülerliğinden çok uzakta. Ancak pazarın hakimiyetini eline alan DJI, sektörü beslemeyi sürdürüyor.

DJI Mini 3 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın