reklamı kapat

POPÜLER

DJI Mini 3 Pro drone

Büyük sızıntılar sonrasında DJI Mini 3 Pro drone modeli tanıtıldı

DJI, yapılan birçok farklı sızıntı sonrasında DJI Mini 3 Pro drone modelini resmi olarak tanıttı. Ürün güzel geliştirmeler taşıyor.

Advertisement

DJI Mini 3 Pro firmanın ürün gamına eklediği, genel kullanıcı kitlesine hitap en yeni drone modeli oldu. Sızıntılardan gördüğümüz için sürpriz olmayan bir tasarımla karşımıza çıkan ürün, katlanabilir yapıda olduğundan çanta içerisinde rahatlıkla taşınabiliyor. Firmanın en ufak drone’u olmayan Mini 3 Pro, teknik olarak bakarsak yeni geliştirilen 48 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera üzerine kuruluyor. Görüntü sabitleme özelliğine sahip olan bu kamera, 24 mm odak uzaklığına, 1/1,3 inç sensöre ve F1.7 diyafram değerlerine sahip. Firmanın gelişmiş otomatik uçuş ve kaza önleme sistemleriyle donatılan Mini 3 Pro, 4K 60 FPS video çekebiliyor ve aynı zamanda fotoğraf çekimi de yapabiliyor. 2X dijital zoom sunan ürün, istenirse 30 FPS’te 4K HDR video da kayıt altına alabiliyor.

İlginç olarak yeni nesil sosyal medya ihtiyaçları için dikey video çekebilen yeni drone modeli, açıklandığı kadarıyla normal pil ile 34 dakika, ayrı satın alınması gereken büyük pil seçeneğiyle ise 47 dakika havada kalabiliyor. Drone’un tamamen şarj edilmesi ise ufak pil ile 64 dakika kadar sürüyor. Çok sayıda akıllı takip modu ile gelen seçenek, 250 gramdan az ağırlığı ile belirli lisans gereksinimlerinin dışında kalmayı başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

699 dolarlık yurt dışı başlangıç fiyatına sahip olan Mini 3 Pro drone modeli, ileride Türkiye’de de satılacak seçenekler arasında yer alıyor. Drone pazarı eski popülerliğinden çok uzakta olmasına halen bu ürünlere ilgi gösteren bir kitle bulunuyor.

Ürün için çıkan iPhonedo imzalı ilk incelemelerden birisi direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

DJI Mini 3 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın