reklamı kapat

POPÜLER

Yetenekli kamera modeli DJI Osmo Pocket 3 sızdırıldı

Drone pazarını canlı tutmaya devam eden DJI, diğer ürünleri de unutmuyor. Çok yakında DJI Osmo Pocket 3 geliyor.

DJI Osmo Pocket 3, firmanın elde her zaman çekim için hazırladığı yeni kompakt boyutlu kamera modeli ve 25 Ekim tarihinde resmi olarak lanse edilecek. İkinci modelin genel gövde yapısını devam ettiren üçüncü versiyon, farklı olarak artık bünyesinde daha büyük (2-inç) bir ekran taşıyor. Bu ekran yana dönebiliyor ve böylece hem yatay hem de dikeyde daha rahat bir çekim süreci elde edilebiliyor. 179 gramlık bir ağırlığının olduğu açıklanan model, motorlu kamera hareketi için fiziksel kontrol butonlarını koruyor ve güçlü bir görüntü sabitleme yeteneğiyle (Üç eksende) yolda bulunuyor. 1-inç’lik CMOS sensörlü kamerasıyla 4K’da maksimum 120 fps’lik kaliteli videolar çekebilen ürün, otomatik olarak obje takibi (ActiveTrack 6.0 ile kafa döndürülüyor) yapabiliyor, stereo ses kaydı alabiliyor ve çekim sonrası geniş düzenleme olanakları getiren D-LOG çekim desteğini de beraberinde getiriyor. Yerini aldığı modelden daha büyük (875 vs 1.300 mAh) batarya taşıyan, bu sayede daha uzun süre çekim yapabilen ürün, henüz kaça satılacak netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma en son DJI Mini 4 Pro drone modeli ile karşımıza çıkmıştı. Üzerinden geçmek adına firmanın genel tasarım çizgisini devam ettiren ufak boyutlu ürün, yurt dışında 759 dolar seviyesinde bir başlangıç fiyatına sahip ve normalde 34 dakikalık uçuş süresi sunuyor. Modelin uçuş süresinin Intelligent Battery Plus aracılığıyla ise 45 dakikaya çıkarılabileceği aktarılıyor ancak bu bataryanın Avrupa’da satılmayacağı söyleniyor.

250 gram altında kaldığı için birçok ülkede özel lisans alınmadan uçurulabilecek olan Mini 4 Pro, bünyesinde iyi bir görüntü sabitleme sistemiyle desteklenen ve 48 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebilen tek bir kamera taşıyor. Bu DJI Mini 3 Pro ile aynı Type 1/1.3-inç CMOS sensöre sahip 24 mm’lik F/1.7 diyaframlı kamera ile 4K 60 fps HDR videolar çekebilen ve istenirse 4K’da 100 fps’e de çıkabilen ürün, çok sayıda kaza önleme sistemine sahip.

DJI Osmo Pocket 3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli