reklamı kapat

POPÜLER

Acer Predator Z57

Tam 57-inç’lik dev oyuncu monitörü: Acer Predator Z57

CES 2024 fuarında birçok yeni ürün tanıtacak Acer, en çok 57-inç’lik dev oyuncu monitörü Acer Predator Z57 ile dikkat çekti.

Acer Predator Z57, gerçekten dev bir oyuncu monitörü ve temelde iki adet 4K ekranı bir araya getiriyor. Çok spesifik bir oyuncu kitlesine hitap eden ürün, 57-inç boyutundaki panelinde 7680×2160 piksel çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunuyor. MiniLED temelli olduğundan yüksek bir kontrast oranına sahip olan kavisli oyuncu monitörü, sürpriz olmayacağı üzere AMD FreeSync Premium desteğine sahip ve bağlı dizüstülere 90W güç aktarabiliyor. Performansından tam olarak yararlanmak adına çok güçlü bir PC’ye ihtiyaç duyacak monitör, maksimumda 1.000 nit parlaklığı görebiliyor ve DCI-P3’ün yüzde 98’ini kapsıyor yani yüksek bir renk doğruluğu sunuyor. ABD fiyatı tam 2.500 dolar olarak açıklanan ürün, ileride Türkiye pazarında da satılabilir. Eğer kaçırdıysanız CES 2024 kapsamında monitör odaklı başka duyurular da oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, fuar kapsamında 27-inç’lik 1440P / 480 Hz OLED monitör paneli duyurdu. OLED tarafının 1440P çözünürlük (2560×1440) özelinde en yüksek yenileme hızını (480 Hz) sunan 27-inç’lik LG Display üretimi OLED monitör paneli, yakında üst seviye birçok monitörün merkezinde olacak. Birçok diğer OLED panel gibi sadece 0,03 ms tepki süresine sahip olan ince çerçeveli panel, firmanın META adını verdiği teknolojisiyle geliyor. Bu teknoloji OLED panelin ışık yayılımını en üst düzeye çıkarmak ve dış yansımaları en aza indirmek için bir mikro lens dizisi kullanıyor. Mavi ışık yayılımının çok düşük olduğu yani göz dostu olduğu aktarılan panel, umuyoruz yakın zamanda pazara sunulur ve OLED’in gerçek siyahları ve canlı renkleriyle etkileyici bir oyun deneyimi sunar.

Acer Predator Z57 yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV