reklamı kapat

POPÜLER

oppo

OPPO ve Huawei’den elektrikli otomobil konusunda yeni adımlar

OPPO, Xiaomi ve Huawei gibi firmalar elektrikli otomobil tarafına ciddi şekilde ilgi gösteriyor ve bu konuda adımlar atmaya devam ediyorlar.

Türkiye’de aktif olarak uzun zamandır yer alan ve hatta Türkiye’de fabrika açarak telefon üreten OPPO, elektrikli otomobil tarafına da ilgi gösteriyor.

En son OPPO’nun olası elektrikli otomobil projesinin başında CEO Tony Chen yer alacak bilgisi verilmişti. Firmanın otomobil konusunda ciddi araştırma yaptığı, hatta sektörden bazı uzmanları bünyesine kattığı da iddia edilmişti.

Firmayı şimdi gündeme getiren ise kayıt altına aldığı OCAR markası oldu. Bunun direkt olarak otomobil ile alakalı olduğu ve “OPPO Car” ile bağlantı olabileceği aktarılıyor.

Bu arada Huawei de otomobil tarafına önem veriyor. Bildiğimiz kadarıyla Huawei’nin kendi elektrikli otomobil modelini üretme gibi bir amacı henüz amacı yok.

Ancak firma alanda üretim yapan diğer firmalara yardımcı oluyor ve Çin’de kendi mağazalarında elektrikli otomobil satıyor. Hatta Huawei kısa süre önce Çin merkezli bir özel arge şirketi kurdu.

Bu direkt olarak Huawei’ye bağlı şirketin elektrikli otomobil tarafına yönelik araştırmalar yapacağı ve teknolojiler geliştireceği aktarılıyor. Bu da gelecek için önemli görünüyor.

Çin pazarında elektrikli otomobil patlaması yaşanıyor. Ülkede şu an birçok yerel firma elektrikli otomobil üretiyor.

OPPO ve Huawei haberleri dikkat çekerken, Xiaomi elektrikli araç konusunda şunları aktarmıştı

Xiaomi’nin Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, ilk elektrikli araçları için şu avantajlara sahip olduklarını aktarmıştı:

1. Akıllı elektrikli araçlar geleneksel otomotiv sektörünün iş modelini kökten değiştirdi ve Xiaomi, donanım tabanlı internet hizmeti iş modeli hakkında ayrıntılı bilgiye sahip.
2. Xiaomi, yazılım ve donanım entegrasyonunda en kapsamlı deneyime ve internet sektöründeki en derin üretim teknik bilgisine sahip.
3. Xiaomi’nin ürün çeşitliliği, ürün ölçeği ve kullanıcı sayısı açısından en kapsamlı akıllı ekosisteme sahip.
4. Xiaomi, akıllı elektrikli araçlara uygulanabilecek çok sayıda temel teknolojiye sahip.
5. Xiaomi, dünya çapındaki Mi fanlarının güven ve desteğiyle güçlü bir markaya ve güçlü bir kullanıcı tabanına sahip.
6. Xiaomi’nin bu alana güvenle yatırım yapmasına olanak tanıyan bol miktarda nakit kaynağına sahip.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi