reklamı kapat

POPÜLER

Genesis Essentia
Genesis Essentia
Genesis Essentia
Genesis Essentia
Genesis Essentia

Kapıları yüz tanımayla açılabilen fütüristik elektrikli otomobil: Genesis Essentia

Koreli otomobil üreticisi Genesis, Essentia olarak adlandırdığı yeni konsept otomobilini New York’taki Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Katılımcıların ilgisini üstüne çektiği spor otomobil tasarımıyla hayranlık uyandırıyor. Geleceğin spor otomobillerine dair izler taşıyan Essentia, tamamen elektrikli bir konsept coupe.

Karbon fiberden üretilen süper hafif monokok gövdesiyle dikkat çeken otomobilde jantların bakır renkte tercih edilmesi otomobile ayrı bir hava katıyor. Ön tekerlerin yan tarafına uzanan ince lazer optik farlarla birlikte gelen Essentia’da kelebek şeklindeki kapılar parmak izi veya yüz tanıma sensörleriyle açılabiliyor. Konsept otomobildeki kaputun transparan olduğunu da belirtmekte yarar var. Genesis’in aktardığı bilgiye göre otomobil saatte 100 kilometre hıza 3 saniyede ulaşabiliyor. Genesis’in ilk elektrikli otomobili olma özelliğini taşıyan Essentia’nın piyasadaki BMW i8 ve Mercedez-Benz Project One gibi spor otomobillerle sıkı bir rekabetin içerisine gireceğini söyleyebiliriz. Otomobilin iç mekan tasarımı en az dış tasarımı kadar etkileyici. Düz tabanlı deri direksiyonun tercih edildiği otomobilde deri malzemesinden üretilen sportif koltuklar da göze çarpıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis Essentia, gelecekten fırlamış gibi görünüyor

Tamamen konsolu kaplayan dev boyutta gösterge panelinin yer aldığı otomobilin ne zaman üretim bandına gireceği ise henüz açığa çıkmış değil. İsterseniz lafı uzatmayalım ve sizi konsept otomobilin fotoğraflarıyla baş başa bırakalım.