reklamı kapat

POPÜLER

X-Men: Dark Phoenix ve New Mutants

X-Men: Dark Phoenix ve New Mutants neden ertelendi?

Normalde 2018’de yani bu sene içinde izlemeyi beklediğimiz X-Men filmleri birer birer erteleniyor. 20th Century Fox hem X-Men: Dark Phoenix hem de New Mutants‘ın gösterim tarihlerini ileri atma kararı aldı. Ertelenme kararının ardından pek çok ihtimal gündeme geldi. X-Men filmlerinde yaşanan problemler, 20th Century Fox‘ta kapalı kapılar ardında yaşanabilecekler veya Disney‘in stüdyoyu satın alması ihtimaller dahilindeydi. Sonunda gerçek ortaya çıktı.

Yeni X-Men filmlerinde yaşanan sorunlar aslında New Mutants ile ortaya çıkmıştı. Normalde nisan ayında gösterime girmesini beklediğimi filmin 2019’a ertelendiğini öğrenmiştik. Fakat üzücü haberler bununla sınırlı kalmadı. Aradan geçen sürenin ardından 20th Century Fox’ta yeni bir ertelenme dalgası yaşandı. X-Men: Dark Phoenix‘in aslında 2 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyordu. Bu tarih aniden 14 Şubat 2019’a kaydırıldı. Zaten bir sene sonraya atılan New Mutants ise 19 Ağustos 2019’a itildi. Bu gecikmelerin ardındaki neden ise büyük merak konusuydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

IGN’in haberine bakılırsa iki ertelenmenin nedeni de aynı. X-Men: Dark Phoenix’in bazı sahnelerinin yeniden çekilmesi gerekiyor. Fakat Jennifer Lawrence ve Michael Fassbender‘ın yaz sonuna kadar dolu olması filmi kasım ayına yetişmesine engel oluyor. Değişiklikleri yapabilmek için böyle bir karar alınıyor. New Mutants’ta ise daha ciddi değişiklikler söz konusu. 20th Century Fox’un Logan ve Deadpool gibi farklı bir iş beklediği ve aradığını bulamadığı söyleniyor. Bu sebeple filme yeni bir karakter eklenecek ve sahnelerin yarısı tekrar çekilecek. Bakalım tüm bu değişikliklerin ardından beklenen sonuç alınabilecek mi?

İlgili video

New Mutants fragmanı