reklamı kapat

POPÜLER

X-Men Dark Phoenix

X-Men Dark Phoenix beklentileri hayal kırıklığı yaratıyor

20th Century Fox tarafından çekilen X-Men Dark Phoenix yakında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fakat filmin gişe tahminleri büyük bir hayal kırıklığına işaret ediyor.

Advertisement

Bilmeyenler için özetlemek gerekirse 20th Century Fox iki X-Men filmi çekti. Biri Dark Phoenix diğeriyse New Mutants. Ardından stüdyo Disney tarafından satın alındı. Böylece bu iki film bildiğimiz X-Men dünyasının son halkaları olacak. Öte yandan iki film defalarca ertelendi. Bu durum da izleyicilerin heyecanının sönmesine sebep oldu. Görünen o ki serinin son filmi olmak da X-Men Dark Phoenix’i kurtarmayacak.

Boxoffice tarafından paylaşılan verilere göre Dark Phoenix filmin 40 milyon ile 55 milyon dolar arasında bir başlangıç yapması bekleniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu rakam süper kahraman filmleri için oldukça düşük. Şimdiye kadar en düşük açılışı yapan X-Men filmi The Wolverine olmuştu. Onun açılışı bile Dark Phoenix tahminlerinden yüksekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan X-Men Dark Phoenix’in heyecan yaratmasını sağlayacak hiçbir element olmadığını kabul etmek gerekiyor. Ertelenmeler, serinin son filmi olması, 20th Century Fox’un heyecan yaratacak düzeyde bir tanıtım çalışmasına girmemesi, karakterlerin Marvel stüdyolarına geçmesi sadece akla gelen ilk nedenler. Bu sebeple X-Men Dark Phoenix’in gişede büyük bir hayal kırıklığına dönüşeceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı