reklamı kapat

POPÜLER

Dark Phoenix

X-Men Dark Phoenix filminin kötü başlayan gişe macerası

20th Century Fox imzasını taşıyan son X-Men filmlerinden biri olan Dark Phoenix sonunda vizyona girdi. Ancak filmin gişe macerası pek de umut vadetmiyor.

Box Office Report sitesinde yer alan verilere bakılırsa Dark Phoenix Amerika’da vizyondaki ilk gününde 14 milyon dolar kazandırdı. Çizgi roman yapımlarının gişe kazançlarını bilen biriyseniz, bu rakamın oldukça düşük olduğunu hızla fark etmişsinizdir. Bu rakamı önceki X-Men filmleriyle karşılaştırınca durumun ne kadar kötü olduğu daha net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Örneğin 2000 senesinde vizyona giren ilk X-Men filminin bile ilk gününde 20 milyon dolar kazandırdığı biliniyor. Üstelik o dönemde çizgi roman uyarlamaları günümüzdeki kadar ilgi görmüyordu. Bir zamanlar en kötü başlangıcı 2009’daki Wolverine filminin yaptığı düşünülüyordu ancak o film bile çok daha fazla kazanç elde etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dark Phoenix başarısızlığı

Elbette şu an yaşanan tablonun oldukça bariz bir nedeni var. İlki Dark Phoenix filminin birkaç defa ertelenmesi. Bu durum hayranları hayal kırıklığına uğratırken filme dair heyecanı da azalttı. Öte yandan Fox’un Disney stüdyoları tarafından satın alınmasıyla film amaçsız bir hikayeye dönüştü. Çünkü herkes artık X-Men’in bu kadroyla yola devam etmeyeceğini biliyor. Tanıtımların da heyecan uyandırmaması eklenince, Dark Phoenix’in başarısızlığı daha film vizyona girmeden önce belliydi diyebiliriz. Bakalım filmin beyaz perde macerası nasıl bir kazançla son bulacak.

İlginizi çekebilir

Filmin tanıtımı