reklamı kapat

POPÜLER

X-Men Dark Phoenix

X-Men Dark Phoenix’in ertelenme nedeni ortaya çıktı

Yıldız isimlerin rol aldığı X-Men Dark Phoenix geçtiğimiz günlerde ikinci kez ertelendi. Çok konuşulan bu kararın arkasındaki neden sonunda ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi 20th Century Fox iki farklı X-Men filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bunlar Dark Phoenix ve New Mutants. Fakat ikisi de arka arkaya erteleniyor. X-Men Dark Phoenix’in normalde 14 Şubat 2019‘da vizyona girmesi bekleniyordu. Fakat bu tarihin 7 Haziran 2019‘a ertelendiği açıklandı. Herkes bu ani kararın sebebini merak ederken açıklama filmin yönetmeni Simon Kinberg‘den geldi.

“Başlangıçta vizyon tarihini 14 Şubat olarak düşünüyorduk ama görsel efektleri yetiştiremeyeceğimizi fark ettik. Hem biz hem de syüdyo bu tarihe baktık ve küresel açıdan haziran ayının daha iyi olacağına karar verdik. Böylece film daha çok sinemada vizyona girecek. Daha çok IMAX salonu olacak. Çin’de de daha fazla izlenecek. Fragman yayınlandığında sadece Çin’den 45 milyon izlenme aldık. Bunu dünya genelinde daha büyük bir film olmak için fırsat olarak gördük.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamadan anlaşılıyor ki görsel efektlerin yetişmemesi dışında, stüdyo haziran ayının gişe kazancı açısından daha karlı bir dönem olduğuna karar verdi. Bakalım 20th Century Fox bu konuda haklı mı? 7 Haziran 2019’da göreceğiz.

Video