reklamı kapat

POPÜLER

Genesis GV60

Genesis GV60 için kişisel yüz tanıma teknolojisi onaylandı

Tasarımıyla tartışmaların odağında olan Genesis GV60, beraberinde getireceği teknolojik donanımlarla bu tartışmaları geride bırakacak gibi görünüyor.

Geride bıraktığımız her gün teknolojinin nimetlerinin otomobil dünyasına entegrasyonunun yeni örneği karşımıza çıkıyor. Kullanıcı deneyimini de daha önce test edilmemiş noktalara taşıyan bu özelliklerden birisi Genesis GV60 ile birlikte asfalta aktarılacak. Hyundai grubunda premium rolünü devam ettiren marka, ilk özgün elektrikli modeli GV60’ta yüz tanıma teknolojisine yer vereceğini duyurdu. “Face Connect” olarak isimlendirilen yüz tanıma teknolojisinin otomobile entegrasyonuyla birlikte kullanıcıların “araba anahtarı ihtiyacı” tamamen ortadan kaldırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis GV60 ile gelecek Face Connect hakkında bilmeniz gerekenler

Otomobil ile kullanıcı arasında görünmez bir bağ oluşturacak olan yüz tanıma teknolojiyle ilgili sunum öncesinde önemli bilgiler paylaşıldı. Kişiselleştirilmiş sürüş deneyimi kapsamında, otomobilin koltuk-direksiyon pozisyonu, multimedya tercihi ve daha pek çok elektronik özelliğinin eşleştirileceği bir kullanım söz konusu. Kızılötesi altyapısı sayesinde sürücüsünün yüzünü karanlık ortamlarda dahi kolaylıkta tanımlayabileceği söylenen Face Connect sayesinde, aracın anahtarları içeride bırakılarak istenilen her türlü aktivite kolaylıkla yapılabilecek. Bu durum özellikle tatil dönemlerinde araç anahtarının taşınmasında yer yer problemin karşılaşıldığı durumlar için hayat kurtarıcı nitelikte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genesis, bu sistem içerisinde tek otomobil için sadece iki kullanıcının yüzünün sisteme tanınmasına olanak tanınacağını da ön bilgiler içerisinde paylaştı. Marka, Face Connect kapsamında veri tabanına kaydedilen kişisel kullanıcı bilgilerinin güvenliği konusunda da sorun yaşanmayacağını garanti ediyor. Yüz tanıma ve parmak izi gibi teknolojilere önem veren marka, GV60 sonrasında diğer yeni modellerine de bu entegrasyonu gerçekleştirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR