reklamı kapat

POPÜLER

Canon RF 100 400mm
Canon

Canon’dan EOS R serisine özel iki yeni RF lens

Canon iki yeni RF lensini fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. EOS R serisi lens, vahşi yaşam ya da spor fotoğrafçıları gibi uzun bekleme ve yürüyüş süreleri gerektiren alanlarda da hafif ve çok yönlü olmasıyla öne çıkıyor. Lensler aynı zamanda vlog çekimlerinden astro-fotoğrafçılığa kadar her alanda yüksek performans vadediyor.

Canon EOS R serisinin ilk ultra geniş açılı lensi olan RF 16mm F2.8 STM modelinden ve fotoğrafçıları konularına daha da yakınlaştıran bir telefoto zum lensi olan RF 100-400mm F5.6-8 IS USM modelinden oluşuyor. Çok yönlü RF 16mm F2.8 STM vlog çekimler haricinde manzara, mimari ve astro-fotografi için üstün bir performans vadediyor. Fotoğrafçıların uzaktaki konularla aralarındaki mesafeyi kapatmalarına yardımcı olan RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı alanında öne çıkıyor. Her iki lenste de ışık lekeleri ve mercek parlamalarını azaltarak net ve detaylı görüntüler sunan Super Spectra Kaplama dahil Canon’un geliştirilmiş optik teknolojileri yer alıyor. Bu modeller aynı zamanda yüksek görüntü kalitesi elde etmek ve bir görüntüyü bozabilecek sapmaların varlığını azaltmak için tek bir asferik lens kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, telefoto performansının yanı sıra, 0,88 m’lik minimum netleme mesafesine ve 0,41x maksimum büyütme oranına sahip. Bu sayede fotoğrafçılar bir konunun tüm detaylarını daha yakın bir mesafeden yakalayabilme imkanına sahip oluyor.

Canon’un yeni lenslerinin Türkiye fiyatları açıklandı mı?

Yeni RF 100-400mm F5.6-8 IS USM ve RF 16mm F2.8 STM, geniş bir fotoğrafçılık türü yelpazesi için uygun çok yönlü odak uzunlukları sunuyor. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa sunulacak lenslerin Türkiye fiyatları henüz açıklanmadı. RF 100-400mm F5.6-8 IS USM lensin yurt dışı fiyatı 649 dolar, RF 16mm F2.8 STM lensin fiyatı ise 299 dolar.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi