reklamı kapat

POPÜLER

iPad mini

A15 Bionic işlemcili yeni iPad mini’nin benchmark sonucu ortaya çıktı

Yeni iPad mini modelinin benchmark sonucu ortaya çıktı. A15 Bionic işlemcisiyle dikkat çeken 6. nesil iPad mini, aynı işlemciye sahip iPhone 13’ten daha yavaş bir performans sunuyor.

MacRumors‘un paylaştığı bilgiye göre yeni iPad Pro’da 2,93 Hz, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’da ise 3.2 GHz hızında çalışan A15 Bionic işlemcisi kullanılıyor. Geekbench 5 testine göre iPad mini tek çekirdek performansından 1.595 puan, çok çekirdek performansından 4.540 puan alıyor. Aynı testten iPhone 13 Pro sırasıyla 1.730 ve 4.660 puan alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yaptığı açıklamada yeni tabletin bir önceki modelden yüzde 80 daha hızlı performans sunduğunu belirtiyor. Bugüne kadar piyasaya sunulan en hızlı iPad mini olan 6. nesil iPad mini önümüzdeki günlerde Türkiye’de de satışa sunulacak. Türkiye’deki başlangıç fiyatı 5.799 TL olan tabletin hücresel şebeke destekli modeli de bulunuyor. Şebeke destekli modelin başlangıç fiyatı ise 7.499 TL.

Dört renk seçeneğiyle sunulan model 8.3 inç boyutunda Liquid Retina ekrana sahip. USB-C bağlantısına sahip olan tablet, 2. nesil Apple Pencil ile de uyumlu şekilde çalışıyor.

Apple yeni iPad hakkında açıklamada bulundu

“Ultra taşınabilir tasarımı ve günlük görevlerden yaratıcılık veya iş uygulamalarına kadar çok çeşitli kullanım alanlarıyla, iPad mini gibisi yok,” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Tam ekran tasarımına sahip yeni Liquid Retina ekranı, olağanüstü performans artışı, ön ve arkasındaki yeni gelişmiş kameralar, Ana Sahne, USB-C, 5G ve Apple Pencil desteğiyle, yeni iPad mini avucunuzda tutabileceğiniz büyük bir yenilik.”

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi