reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro benchmark sonucuyla şaşırtıyor

Yeni iPad Pro kısa bir süre önce tanıtılmış ve hemen ardından satışa sunulmuştu. Bir Reddit kullanıcısı 2020 iPad Pro modelini satın alıp tabletin sunduğu performansı gözler önüne serdi.

Geekbench 5 testine sokulan 11 inçlik model tek çekirdek performansından 1.114 puan, çok çekirdek performansından 4.654 puan aldı. Yeni modelin aldığı benchmark skorunun geçtiğimiz yılki modelle neredeyse aynı olduğu konuşuluyor. Yeni ‌model‌, metal skorlarında da gelişim gösteriyor. 2018 iPad Pro’nun 9.020 puan, yeni modelin ise 9.894 metal puanı aldığını belirtelim. Selefinden daha güçlü performans sergileyen yeni iPad Pro hakkındaki özellikleri kısaca bahsetelim.

Yeni modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. 12 megapiksel geniş açı, 10 megapiksel ultra geniş açı ve LiDAR derinlik sensör yer alıyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. 120 Hz yenileme hızına sahip yüksek renk doğruluğu sunan ekranlarını koruyan tabletler, bağlantı tarafında da USB-C kullanmaya da devam ediyor.

Yeni iPad Pro dizüstü bilgisayar deneyimine daha fazla yaklaşıyor

Yeni tanıtılan MagicKeyBoard klavyede trackpad desteği yer alıyor ve bu özellik sayesinde dizüstü bilgisayar deneyimine daha fazla yaklaşılıyor. Gücünü A12Z Bionic işlemcisinden alan yeni model hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Yeni tabletin tanıtım videosu