reklamı kapat

POPÜLER

iPad

iPad (2018) incelemesi

Yeni iPad giriş seviyesinde karşımıza çıksa da güçlü işlemcisiyle fark yaratıyor. Apple Pencil desteğiyle de dikkatleri üstüne çeken yeni iPad’i tüm detaylarıyla inceledik

Mart ayının sonunda gerçekleşen etkinlikte tanıtılan 9,7 inçlik iPad (2018)’i kısa bir süre içinde temin ettik ve tableti tüm detaylarıyla masaya yatırdık. Uygun fiyata iPad deneyimi yaşamak isteyenler tarafından tercih edilecek 9,7 inçlik model güçlü performansı ve başarılı ekranıyla fark yaratıyor.

Pro modelinin yüksek fiyatından şikayetçi olanların ilgisini çekeceğini söyleyeceğimiz model herkesin iPad sahibi olmasını hedefliyor. Giriş seviyesi bir tablet olmasına rağmen A10 Fusion işlemciden güç alan tablet, çizim yapmayı veya not almayı sevenler için Apple Pencil desteğini ilk kez Pro haricinde bir giriş seviyesi modele getiriyor. Apple, kalem desteğini giriş seviyesi iPad’e getirse de Apple Pencil ne yazık ki kutu içeriğinden çıkmıyor. Apple Pencil satın almayı düşünüyorsanız ekstradan 479 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Pek tabii bu bedeli ödemeniz durumunda tabletin bir çizim tabletine dönüşeceğini de belirtmekte yarar var. Eğer çizim yapmaktan hoşlanan biri değilseniz açıkcası ilk etapta Apple Pencil’ı satın almaya pek de ihtiyacınız yok. Her incelememizde olduğu gibi tabletin tasarımıyla yazımıza başlayalım.