reklamı kapat

POPÜLER

benzin

Beklenen haber; benzine büyük indirim geliyor

Benzin fiyatlarında yaşanan artışın ardından sevindirici bir açıklama geldi ve benzine iki hafta içerisinde 5’inci indirimin geleceği belirtiliyor.  22 kuruş olarak gerçekleşecek indirimin bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere bir kaç gün önce paylaştığımız haberde sizlere benzin fiyatlarında yaşanan artıştan söz etmiştik. EPGIS‘in sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalara göre “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 21/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 4 Motorinde 11 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur”  denilmişti. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden yeni indirim haberini duymamız açıkcası bizi mutlu etti.  Bu gece itibarıyla devreye sokulacak indirim ile İstanbul’da bazı akaryakıt firmalarında benzinin litre fiyatının 4 lira 95 kuruş seviyesine kadar gerileceği ifade ediliyor. Bu önemli bir gelişme çünkü 2 yıllık bir sürenin ardından ilk kez benzin fiyatı 5 liranın altına inmiş olacak.

Benzin fiyatı düşmeye devam ediyor

Dünya petrol devleri varil fiyatlarında indirim yapma yoluna gittiğini hatırlatalım. Hal böyle olunca tüm dünyada akaryakıt fiyatları ucuzlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan indirim sürücüler tarafından yeterli görülmemişti. Yeni yapılan indirim sürücüleri mutlu edeceğe benziyor. Biraz önce de belirttiğimiz gibi benzin fiyatlarına yapılacak indirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Önümüzdeki günlerde yeni indirimlerin yapılıp yapılmayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi