reklamı kapat

POPÜLER

Eşel Mobil sınırlarını zorluyor; motorin için yeni zam

İndirim alışkanlığı kısa sürdü; benzin ve motorin zamlandı!

EPGIS‘in açıklamalarına göre uzun süredir görmeye alıştığımız indirim haberlerinin ardından benzin ve motorin aynı anda zamlanıyor.

Koronavirüsün yarattığı olumsuz tablonun, petrol endüstrisini de vurduğu son günlerde oldukça aşina olduğumuz bir konu. Akıllarda kalan en büyük petrol krizi yüzünden brent petrol fiyatları daha da gerileyerek 27,38 dolara kadar düştü. Ancak şu an piyasalarda oluşan dengesiz durum sebebi ile fiyatlar kimi zaman artış gösterebiliyor. Ülkemizde de bu durumdan dolayı yeni bir zam yaşandı. EPGIS‘in sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalara göre “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 21/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 4 Motorinde 11 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zamlı benzin ve motorin fiyatları ne oldu?

Yeni indirimler ile birlikte pompa fiyatlarında da üzen değişimler oldu. Buna göre Ankara’da ortalama 5,28 liradan satılan motorinin litre fiyatı  5,39 liraya düştü. Aynı şekilde motorinin litresi İstanbul’da 5,18 liradan 5,29 liraya, İzmir’de 5,30 liradan 5,41 lira seviyelerine kadar geriliyor. Benzin cephesinde de fiyatlar hiç olmadığı kadar düşük. Ankara’da ortalama 5,28 liradan satışa sunulan benzin,  5,32 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,19 liradan 5,23 liraya, İzmir’de 5,29 liradan 5,23liraya iniyor. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi