reklamı kapat

POPÜLER

benzin

Artış üzerine artış; benzin fiyatlarına üzen müdahale

EPGIS‘in açıklamalarına göre uzun süredir görmeye alıştığımız indirim haberlerinin ardından benzin fiyatlarına yeni bir zam daha geldi.

Koronavirüsün yarattığı olumsuz tablonun, petrol endüstrisini de vurduğu son günlerde oldukça aşina olduğumuz bir konu. Akıllarda kalan en büyük petrol krizi yüzünden brent petrol fiyatları daha da gerileyerek 24,78 dolara kadar düştü. Ancak şu an piyasalarda oluşan dengesiz durum sebebi ile fiyatlar kimi zaman artış gösterebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de akaryakıt fiyatları Akdeniz piyasasındaki işlenmiş petrol ürünlerininin ortalam fiyatlarından da etkileniyor. Ülkemizde de bu durumdan dolayı yeni bir zam yaşandı. EPGIS‘in sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalara göre “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 28/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 13 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.” denildi. Yeni benzin zamları bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Benzin fiyatları neydi, ne oldu?

Yeni zam ile birlikte pompa fiyatlarında da sürücüleri üzen değişimler oldu. Ankara ve İzmir’de ortalama 5,17 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,30 liraya kadar çıkacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,08 liradan 5,21 liraya artış gösterecek. Motorin cephesinden ise olumsuz bir haber henüz gelmedi. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgilinizi çekebilir

BMW 3 Serisi çarpışma testi