reklamı kapat

POPÜLER

Facebook koronavirüs

Facebook’tan koronavirüs ile alakalı “eşi görülmemiş” trafik açıklaması

Koronavirüs riski nedeniyle kişiler uzun zamandır hiç olmadığı kadar evlerinde vakit geçiriyor. İşte bu durum Facebook gibi bir devi dahi zorluyor.

Koronavirüs nedeniyle dünya genelindeki internet kullanımı inanılmaz oranda artmış durumda. Sokağa çıkma yasakları ve sokağa çıkmayın çağrıları etkisini gösteriyor ve milyonlar yukarıda da dediğimiz gibi uzun zamandır hiç olmadığı kadar evde kalıyor. İşte bu evde kalan kişilerin büyük bölüm de internette vakit geçiriyor. Bu yüzden biliyorsunuz Avrupa interneti ciddi şekilde zorlanıyor. Burada ortaya çıktığı kadarıyla internet devi firmalar da zorluk yaşıyor. Kısa süre önce konuşan Facebook yetkilisi, servislerinin kullanımında “eşi görülmemiş” trafik artışlarının olduğunu aktarıyor. Bu durum firma için güzel olabilir ancak servisleri stabil / çalışır tutmak çok zorlaştı açıklaması yapılıyor. Buna birçok Facebook çalışanın şu an evden çalışmasının da etkisi bulunuyor deniyor. Bu arada firma reklam gelirlerinde düşüş beklediklerini de açıklıyor. Pandemi nedeniyle reklam tarafında ciddi düşüş görüldüğü aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook dahil birçok firma koronavirüs yoğunluğu nedeniyle Avrupa’da kaliteyi kıstı

Hatta kısa süre önce Sony, PlayStation indirmelerini kısıtlama kararı dahi aldı. Ondan önce hayat normale dönene kadar Netflix ve YouTube videolarının kalitesi kısıldı. Aynı zamanda Apple da Apple TV+ servisinin Avrupa merkezli görüntü kalitesi bir süre için aşağıya çekti. Biliyorsunuz Facebook da Instagram ile beraber Avrupa merkezli video kalitelerini kıstıklarını duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın