reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs youtube playstation

PlayStation ve YouTube tarafında alınan önemli karar!

Koronavirüs nedeniyle PlayStation ve YouTube tarafıda önemli bir karar alındı. Bu kararın arkasında Avrupa interneti yer alıyor.

Bunun daha önce de söylemiştik. Koronavirüs nedeniyle Avrupa’da internet kullanımı inanılmaz oranda artmış durumda. Çünkü halkın büyük bölümü şu an evlerinde zaman geçiriyor, birçok bölgede de sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. İşte bu şartlar altında Avrupa’da internet limitleri zorlanıyor, bazı bölgelerdeki kişiler kararlı bir internet bağlantısı elde edemiyor. Bu durumu düzeltmek yani Avrupa internetinin üstündeki yükü azaltmak adına kısa süre önce önemli adımlar atıldı. Hayat normale dönene kadar Netflix ve YouTube videolarının kalitesi kısıldı. Aynı zamanda Apple da Apple TV+ servisinin Avrupa merkezli görüntü kalitesi bir süre için aşağıya çekti. Bu adımların arkasında Avrupa Birliği Komiseri Thierry Breton’un Netflix CEO’su Reed Hastings ile Google ve YouTube CEO’larıyla yaptığı görüşmeler yer almış, ardından Facebook da Instagram ile beraber Avrupa merkezli video kalitelerini kısmıştı. Şimdi bu konuda iki adım daha geldi. İlk olarak YouTube sadece Avrupa’da başlayan video kalitesini standart olarak 480P ayarlama adımını tüm dünya geneline yayacaklarını aktardı. Önümüzdeki aydan itibaren tüm YouTube videoları 480P olarak açılacak, ancak isteyen daha yüksek çözünürlüklere çıkabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs nedeniyle Sony de PlayStation tarafında bir adım attı

Firma Avrupa merkezli olarak PlayStation indirmelerini kısıtlama kararı aldı. Firma Avrupa’nın genel internet yükünü azaltmak adına artık oyunların daha düşük hızlarda indirilmesini sağlayacak. Yani download hızları kısılacak. Bu gerçekten önemli çünkü insanlar şu an sürekli olarak büyük çaplı oyun indirmeleri yapıyor. Bu sınırlandırmadan multiplayer altyapısının ise etkilenmeyeceği aktarılıyor. Yani online oyunlarda herhangi bir sorun bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile tanışın