reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Apple Watch

Apple Watch sahiplerine Türkiye müjdesi getiren watchOS 6.2 çıktı!

Apple Watch Series 4 ve Series 5 sahiplerinin uzun zamandır beklediği bir özelliği taşıyan watchOS 6.2 güncellemesi herkes için indirmeye sunuldu.

Watch Series 4 ve Series 5 modellerinin EKG özelliği, biliyorsunuz şimdiye kadar Türkiye’de açık değildi. Ancak bu durum kısa süre önce değişti. Teknoloji devi Apple, yeni çıkan watchOS 6.2 güncellemesi ile EKG özelliğini aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede daha aktif etti. Firmanın daha önce yaptığı resmi açıklamasına göre özellik, kullanıcıların doğrudan bileklerinden elektrokardiyogram çekmelerine olanak veriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kalp atışının hızlı veya düzensiz olması gibi belirtiler yaşadıklarında kalp ritmini ölçerek doktorlara kritik önem taşıyan veriler sağlayabiliyor. Apple Watch Series 1 veya daha yeni Apple Watch modellerindeki düzensiz ritim bildirimi özelliği, şimdi arka planda zaman zaman kalp ritmi kontrolü yaparak atriyal fibrilasyon (AF) gibi görünen düzensiz bir kalp ritmi algılandığında bildirim gönderiyor. Apple’dan ayrıca konu hakkında şu açıklamalar da gelmiş durumda.

“Apple Watch, tüm dünyada çok sayıda kullanıcıya yardımcı oldu. Bu aygıtın kullanıcılarımızın hayatında bu denli önemli bir yer edinmesinin mutluluğunu yaşıyoruz,” diyen Apple COO’su Jeff Williams sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kalple ilgili bu özelliklerin sunulmasıyla birlikte, Apple Watch insanların sağlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayarak onlara güç verme konusunda yeni bir adım atıyor.”

“Bu özelliklerin sunulması sayesinde kullanıcıların doktorlarıyla daha bilinçli görüşmeler yapacağından eminiz,” açıklamasını yapan Apple’ın Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Sumbul Desai ise şöyle devam ediyor: “EKG uygulaması ve düzensiz ritim bildirimi özelliği sayesinde kullanıcılar kalp sağlıklarıyla ilgili konuları daha iyi ve daha anlamlı bir şekilde kavrayabilecekler.”

Yeni nesil Apple Watch modelleri watchOS 6.2 ile daha yetenekli hale geliyor

iPhone’ları iOS 13.4 sürümüne geçirdikten sonra indirilebilen yeni sürüm, birçok hatayı ortadan kaldırıyor ve Watch uygulamaları için uygulama için satın alma dönemini başlatıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da OPPO’nun yeni akıllı saati