reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 için çıkan iddialı yeni özellikler

Apple Watch Series 6 hakkında dikkat çeken özellikler ortaya çıkmış durumda. Apple yeni modeli donanımsal olarak boş geçmeyecek gibi görünüyor.

Olası adıyla iPhone 12 ailesiyle yaz sonunda tanıtılacak Apple Watch Series 6, sızan bilgilere göre Touch ID sensörüne sahip olacak. Saatin yanındaki “crown” olarak geçen halkaya entegre edileceği aktarılan Touch ID, kişilerin saatlerini parmak izleriyle güvenlik altına almasına imkan tanıyacak. Bu sayede kişilerin saati her taktığında parola girmesine gerek kalmayacak. Buna ek olarak Watch Series 6’da oksijen doygunluğunu belirleme özelliği de yer alacak. Series 5’e oranla suya karşı daha dayanıklı olacağı da aktarılan Apple Watch Series 6, artık sonunda uyku takibi yapabilecek. Bu arada Apple’ın şimdiden Watch Series 7 üzerinde çalıştığı da aktarılıyor. Bu modelde Touch ID’nin direkt olarak ekrana entegre edileceği aktarılıyor. Sızıntılarda saatin kare yapıyı koruyacağı da aktarılıyor. Yani yuvarlak bir model 2 yıl için yolda bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4 ve Series 5 için kısa süre önce güzel bir Türkiye haberi verildi

Watch Series 4 ve Series 5 modellerinin EKG özelliği, watchOS 6.2 güncellemesi ile aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkede daha aktif edildi. Bu özellik bilmeyenler için kullanıcıların doğrudan bileklerinden elektrokardiyogram çekmelerine olanak veriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kalp atışının hızlı veya düzensiz olması gibi belirtiler yaşadıklarında kalp ritmini ölçerek doktorlara kritik önem taşıyan veriler sağlayabiliyor. Ayrıca Apple Watch Series 1 veya daha yeni Watch modellerindeki düzensiz ritim bildirimi özelliği, şimdi arka planda zaman zaman kalp ritmi kontrolü yaparak atriyal fibrilasyon (AF) gibi görünen düzensiz bir kalp ritmi algılandığında da bildirim gönderebiliyor. Bu da oldukça güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın