reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 için netleşen önemli sağlık özelliği

Apple Watch Series 6 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer saatin daha önce de sözü edilen bir sağlık özelliği netlik kazanmış durumda.

iPhone 12 ailesiyle beraber yaz sonunda resmi olarak tanıtılacak Apple Watch Series 6, artık yüzde 100’e yakın doğrulukta oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile karşımıza çıkacak. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni saatiyle kalp gibi beynin derinliklerine de inmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 6 için tasarımda değişiklik beklenmiyor

Kaynaklar tarafından Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil deniyor. Fakat yine de sağlık konusundaki yeni özellikler, yeni saati birçok kişi için satın almak konusunda tatmin edecek izlenimi oluşturuyor. Watch ailesinin önümüzdeki yıl artık bilekten kana ihtiyaç duymadan şeker ve tansiyon ölçümü yapabileceği de duyulanlar arasında. Ancak bunların henüz yüzde 100 kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın