reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps Apple Watch

Google Maps yeniden Apple Watch için geliyor

Google Maps yeniden Apple Watch yolcusu. Google’ın resmi açıklaması Watch sahiplerini oldukça sevindirmiş durumda. İşte bilinmesi gerekenler;

2018 yılında Apple Watch dışına alınan Google Maps, önümüzdeki haftalarda çıkacak sürümü ile yeniden saat üzerinden yönlendirme yapmaya başlayacak. Google’ın resmi olarak yaptığı açıklama Watch sahipleri için gerçekten güzel görünüyor. Telefondan belirlenen rotanın direkt olarak saat üzerinden takip edilebilmesi gerçekten büyük bir kolaylık sağlıyor. Saatin yürüyüş yanında bisiklet ve otomobil içerisinde de yönlendirme yapabileceği aktarılıyor. Biliyorsunuz bu imkan uzun süredir Apple Maps üzerinden sunuluyor. Ancak halen milyonlarca kişi daha detaylı bulduğundan Google Maps kullanıyor.

Google Maps make a comeback to Apple Watch after a three-year hiatus

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch için Google Maps sevindiriyor

Bu arada Apple’dan eylül ayında yeni Watch Series 6 da geliyor. Yeni model oksijen doygunluğunu belirleme özelliği ile karşımıza çıkıyor. Aktarıldığı kadarıyla saat kandaki oksijen seviyesi belirlenen düzeyin altına düştüğünde bildirimde bulunacak. Kan oksijen seviyesindeki düşüş ciddi solunum veya kardiyak problemlere neden olabiliyor deniyor ve bu konuda bilekten sürekli ölçüm gerçekten hayati görünüyor. Yeni sensörleriyle uyku takibi konusunda da gelişmiş veriler sunacağı aktarılan modelin, ayrıca “panik atak” belirleme desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Watch Series 6 için tasarımın değişmesi gibi bir durum ise kesinlikle söz konusu değil.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın