reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat OPPO Watch 2

WearOS’lu global OPPO Watch akıllı saat tanıtıldı; işte fiyatı

 - Güncelleme: 31 Temmuz 2020 11:41

OPPO Watch akıllı saat modeli Türkiye’de de satılacak modeller arasında yer alıyor. İşte bu saati WearOS’lu global versiyonu lanse edilmiş durumda.

Apple Watch gibi görünen ancak kavisli bir ekranı bulunan OPPO Watch akıllı saat modeli, geçtiğimiz ay bir açıklama yapan OPPO Türkiye’ye göre çok yakında Türkiye’de de raflardaki yerini alıyor. İşte bu merak edilen akıllı saat, ilk tanıtıldığında Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor denilmişti. Kaynaklar bu konuda “WearOS” ibaresini açık şekilde geçirmişti. Ancak daha sonra modelin standart Android temelli ColorOS Watch kullandığı ortaya çıktı. Şimdi ise global sürüm ile beraber gerçek WearOS‘lu OPPO Watch lanse edildi. WearOS’un ColorOS Watch’a oranla çok daha geniş imkanlar sunduğu aktarılıyor ve bu açıdan global sürüm daha çok beğeni topluyor. Modelin başlangıç fiyatı ise yaklaşık olarak 290 dolar seviyesinde yer alıyor. Türkiye’ye de bu global versiyonun geleceği tahmin ediliyor. Ancak henüz bu konuda net bir açıklama bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Global OPPO Watch akıllı saat teknik olarak neler sunuyor?

Model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında 1.000 nite parlaklık sunan AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, global sürümde gücünü Snapdragon Wear 2500 değil Snapdragon Wear 3100 işlemciden, 1 GB RAM’den ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliği taşıyan 8 GB depolamalı akıllı saat, her kalemde aktivite takibi yapabiliyor, bunlar arasına uyku takibini dahil ediyor ve sporları otomatik tanıyabiliyor. Boyuta göre 300 mAh ve 430 mAh kapasitesinde piller üzerine kurulan saat, normalde 24 ila 30 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 14 ila 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER