reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat

OPPO Watch akıllı saat için üzücü çıkış açıklaması

OPPO Watch akıllı saat modeli için geçtiğimiz günlerde kötü bir Türkiye haberi gelmişti. Bu bağlamda bir kötü haber daha var.

OPPO Watch akıllı saat modeli Türkiye’de satılmayacak ürünler arasında yer alıyor. Firma şimdilik Türkiye’ye sadece akıllı telefonlarını getirdiğini aktarıyor. Bu da elbette modeli beğenen OPPO telefon kullanıcılarını üzüyor. Ancak saati Avrupa pazarındaki kullanıcılar da hemen göremeyecek gibi görünüyor. Çünkü OPPO’dan Brian Shen’in açıklamasına göre model Avrupa pazarına ancak yıl sonunda adım atacak. Yani saat uzunca bir süre boyunca sadece Çin sınırları içerisinde kalacak. Yıl sonunda planlarda bir değişiklik yapılıp Türkiye’ye getirilmesini de umut ettiğimiz saat, yine de satışa çıkana kadar unutulacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch akıllı saat neler sunuyor?

Biliyorsunuz model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen OPPO Watch akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video