reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat

Türkiye’de de satılacak OPPO Watch akıllı saatin Avrupa fiyatı belli oldu

OPPO Watch akıllı saat modeli çok yakında Türkiye’de de satışa çıkıyor. Bundan önce ise model Almanya merkezli olarak raflardaki yerini almış durumda.

OPPO Watch akıllı saat modeli, geçtiğimiz ay bir açıklama yapan OPPO Türkiye’ye göre temmuz ayının sonunda Türkiye’de de raflardaki yerini alıyor. Firmanın Türkiye’de satılan Reno3 ve Find X2 gibi yeni akıllı telefonlarının yanına güzel bir giyilebilir aksesuar olacak akıllı saat, halen Türkiye’de elde edilebilir değil. Ancak çok ama çok kısa zamanda satışa çıkacak gibi duran model, Avrupa’da Almanya pazarında 249 euro fiyat etiketiyle satılmaya başlandı. Bu fiyat Türkiye özelinde sadece kur çarpımıyla 1.950 TL yapıyor. Bunun üzerine gelecek vergiler ile modelin fiyatı Türkiye’de 2.700 TL’yi geçecek izlenimi oluşturuyor. Ancak gelişmiş akıllı saatin henüz resmi garantili Türkiye fiyatı bilinmiyor. Bu açıdan gerçek fiyat tahminlerden daha düşük ya da çok daha yüksek çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch akıllı saat teknik olarak neler sunuyor?

Model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video