reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro 5G DxOMark EMUI 11 Android 11

Huawei EMUI 11 için ortaya çıkan önemli detaylar

Akıllı telefon tarafının önemli ismi Huawei, yeni arayüz yapısı EMUI 11 üzerinde aktif olarak çalışıyor. İşte bu sürümden yeni bilgiler var.

Huawei EMUI 11, elbette Huawei ve Honor telefon sahipleri tarafından oldukça merak ediliyor. Yeni gelen bilgilere göreyse sürüm bazı dedikoduların aksine firmanın kendi işletim sistemi HarmonyOS değil direkt olarak Android 11 üzerine kuruluyor. HMS altyapısına büyük yatırım yapan firma, Google’dan ambargo nedeniyle lisans alamıyor olmasına rağmen Android tarafından kalmayı devam ettirmek istiyor. Bu da elbette çok mantıklı ve güzel duruyor. Bu arada yeni sürüm “Distributed Technology” altyapısı üzerine kuruluyor bilgisi de geliyor. Bu altyapı şu an aşırı açık olmasa da direkt olarak Huawei ekosistemine odaklanıyor ve farklı cihazları daha önce hiç olmadığı kadar bir araya getirecek deniyor. Bu konuda Apple’dan daha iyi hale gelmeye başlayan Huawei, EMUI 11’le de bu konuda çıtayı oldukça artıracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei EMUI 11 güncellemesi ile neler gelecek henüz bilmiyoruz

Yüksek ihtimalle eylül ayı içerisinde geniş çaplı dağıtımı başlayacak sürüm, yine resmi kanallardan gelen bilgiye göre ilk aşamada şu cihazlar için kullanıma sunuluyor:

  • Mate Serisi: Mate 30 Pro, Mate 30, Mate 30 RS Porsche Design, Mate 20X / Pro, Mate 20 RS Porsche Design, Mate X.
  • P Serisi: P40 / Pro, P30 / Pro.
  • Nova Serisi: Nova 6 5G, Nova5T / Pro, Nova5z, Nova 5i Pro.
  • Tabletler: MatePad, Mediapad M6.
  • Honor modelleri: Honor V30 Pro, Honor V20, Honor 20 Pro, Honor 20s, Honor 20 Youth Edition, Honor 9X Pro.

İlerleyen süreçte bu listeye yeni cihazların da geleceği aktarılıyor. Ancak Android 11 temelli EMUI 11‘in ilk dağıtım aşaması sadece bu cihazlar üzerinden olacak açıklaması yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen önemli yenilikler