reklamı kapat

POPÜLER

2021 Hyundai Tucson

Devrimsel değişim kapıda; 2021 Hyundai Tucson için ilk kokpit detayları ortaya çıktı

Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenilen 2021 Hyundai Tucson, devam eden test süreci içerisinde ortaya çıkan ilk detaylarıyla gündemini yaratmaya başlıyor.

Sınıfının en çok tercih edilen isimlerinden birisi olan Tucson, uzun bir süredir makyaj operasyonlarıyla yoluna devam ediyor. En büyük nitelikli hamlesi dizel-otomatik-4×4 bileşimi üzerinden atılan model içinse artık yepyeni bir jenerasyona kavuşma vakti geldi. Özellikle Santa Fe’nin yeni nesiliyle elde ettiği devrimsel tasarımın ardından gözlerin çevrildiği yeni nesil Tucson’un geliştirme süreciyse bir süredir devam ediyor. Henüz resmi kaynaklardan 2021 Hyundai Tucson tarafında ciddi bir bilgi gönderilmezken, aracın ilk kokpit detayları ortaya çıktı. Bir önizleme niteliği sunan render görüntüsü, dijitalleşme etkisinin de ne denli baskın olduğunu ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Hyundai Tucson kapsamlı değişimlerle geliyor

WorldScoop tarafından servis edilen ve kısa sürede dış basında yankı bulan görüntüde, Tucson’un bilgi eğlence ekranı ve dijital sürücü paneli kolaylıkla ayırt edilebiliyor. Bilgi-eğlence ekranının altında iklim kontrolleri bulunacaktır. Hacalandırma çıkışlarının konsolun en üst merkezinde konumlandırıldığı bu şemada, iklimlendirme kontrolleriyse en altta yer alan yeni bir dijital panel üzerinden gerçekleştiriliyor. Hyundai’nin direksiyon konusunda da tamamen yeni bir parçaya geçiş yapacağını yine kolaylıkla ayırt etmek mümkün. Kokpitle birlikte dış tasarımında da bambaşka bir çehre görmeyi beklediğimiz Tucson cephesinin motorları da şüphesiz merak ediliyor. Avrupa pazarında 2.0 litrelik benzinli motor ve elektrikli ünitenin kombinasyonuna sahip hibrit seçeneğin şu aşamada ön planda olduğunu görüyoruz. Dizel seçeneğin devam edip etmeyeceği soru işaretleri arasında. Bu yılın sonuna doğru resmi tanıtımının gerçekleştirilmesi beklenen Tucson ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda