reklamı kapat

POPÜLER

hyundai kona electric

Hyundai Kona Electric’ten gelecek için umutlandıran önemli başarı

Henüz Türkiye pazarına getirilme hamlesi gerçekleşmeyen Hyundai Kona Electric, satışa sunulduğu pazarlarda elde ettiği başarıyla markasının yüzünü güldürüyor.

Ioniq ile birlikte markasının saf elektrik gücündeki en önemli temsilcisi konumunda olan Hyundai Kona Electric, dünya çapında elde ettiği ödüllerle de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Kullanıcı odaklı ilgiyle de Koreli üreticinin yüzünü güldüren tam elektrikli kompakt SUV modeli, kısa süre önce satışlarda 100.000 adeti aştı. Aynı zamanda dünyanın elektrikli ilk B-SUV modeli unvanına sahip olan KONA Electric, Mart 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana sınıfındaki öncü özelliklerle popüler olmayı başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Kona Electric

KOona Electric, Amerika ve Avrupa pazarındaki güçlü rakiplerine karşılık, uzun sürüş menzili, hızlı şarj özelliği, güvenlik ve konfor donanımlarıyla dikkat çeken bir model olarak öne çıkıyor. Birçok ülkede “Yılın Elektrikli Otomobili” ödülünü kazanan araç, tam şarjla beraber 415 km yol gidebiliyor. Bununla beraber, LED farları, gündüz sürüş farları ve yeni tasarım öğeleriyle beraber elektrikli modellerde fark yaratabiliyor. Yüksek verimli elektrikli motoru sayesinde 201 beygir güç üretebilen araçta yüksek voltajlı 64 kWh iyon pil kullanılıyor. Birçok aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle de donatılan otomobil, kablosuz telefon şarj sistemi, 10.25 inçlik dokunmatik multimedya ekranı ve Apple Carplay-Android Auto mobil özellikleriyle kullanıcısına üstün bir konfor vaad ediyor.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda