reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric; Türkiye fiyatları öncesinde elektrikli versiyondan öne çıkan rakamlar

Saatler içerisinde düzenlenecek olan Türkiye lansmanıyla karşımıza çıkarılacak Hyundai Kona Electric için öne çıkan rakamları anımsama vakti.

Kona ürün gamının uzun süredir beklediğimiz elektrikli versiyonu için nihayet Türkiye yollarına çıkış vakti geldi. Geçtiğimiz süreçte sizlerle paylaştığımız gibi eylül ayı içerisinde listelere girmesi planlanan model, bugün dijital olarak düzenlenecek Türkiye lansmanıyla karşımıza çıkarılacak. Pandemi koşulları nedeniyle sanal olarak düzenlenen Autoshow kapsamında podyumda karşımıza çıkarılacak olan Hyundai Kona Electric için fiyatlar öncesinde teknik verileri anımsamanın vakti geldi. 2018 yılından beridir farklı pazarlarda satışta olan Kona Electric’in, Türkiye’ye geliş süreci için 3 yıl ve bir makyaj operasyonu beklememiz gerekti. Elbette bu senaryonun arkasında ülkemizdeki şarj altyapısının yetersizliği yatıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Kona Electric teknik özellikleri

Kona Electric’in teknik altyapısında makyaj sonrası herhangi bir değişim yapılmadı. Altyapısında 64 kWh’lik batarya paketi konumlandırılan modelin bu sayede 484 kilometre menzil vaadi sürüyor. Bataryanın en iyi şarj süresi ise 100 kW’lık kaynak üzerinden yüzde 10’dan yüzde 80’e 47 dakika şeklinde. Elektrik motoru da yaklaşık 200 beygir güç ve 395 Nm torkla yola devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kasım ayında tanıtılan makyaj operasyonuyla birlikte Kona Electric’e son nesil Hyundai SmartSense güvenlik paketi de getirilmiş durumda. Bu dokunuşla birlikte araçta; kör nokta uyarı, çarpışma engelleme, geri bölge trafik asistanı, yaya ve bisiklet algılama, akıllı hız sabitleme, şeritte tutma ve ayrılma, yol işaretleri algılama ve dikkat uyarısı gibi birbirinden önemli asistan destekleri konumlandırılıyor. Kokpit bölümünde sürücüye yardımcı bu asistanların destekçisi ise 10,25 inçlik yeni multimedya ekran olacak. Modelle ilgili son gelişmeleri gün içerisinde LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Yeni Hyundai Tucson