reklamı kapat

POPÜLER

Ora Cat

Ora Cat; Avrupa’daki elektrik rekabetine Çin’den retro tasarımlı yeni oyuncu

Tasarımının yanında teknik özellikleriyle de pazardan pay kapma potansiyeli taşıyan Ora Cat, markanın Avrupa’daki ilk hamlesi olacak.

Elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesiyle birlikte pazar odaklı dengelerin değişeceğine dair mesajlar da kendisini çok daha sert bir şekilde hissettirmeye başladı. Girişim niteliğindeki markaların geleneksel üreticileri adeta salladığı son birkaç yıllık süreçte, daha önce Avrupa’da görmediğimiz markaları da görmeye başladık. Bu furyanın son üyesiyse Çin’den geliyor. Bölgenin en büyük gruplarından birisi olan Great Wall Motors’un markalarından birisi olan Ora, Münih Otomobil Fuarı’yla birlikte planlarını resmiyete kavuşturdu. Bu kapsamda satışa sunulacak ilk model neo retro tasarımıyla ilgi çekmesi beklenen Ora Cat olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ora Cat teknik özellikleri

İlk aşamada Almanya merkezinde satışa sunulacağı açıklanan Ora Cat’in sonrası süreçte Birleşik Krallık da dahil olmak üzere daha kapsamlı Avrupa pazarında boy gösterişine şahit olacağız. 2022 yılı içerisinde başlayacak olan bu macerada Cat’in tasarımı kadar teknik özellikleri de rakipleri karşısında onu dikkatleri üzerine çeken bir noktada konumlandırıyor. Tek elektrikli motorundan güç alacak olan otomobil, yaklaşık 150 beygir güç ve 210 Nm torkluk değerlere sahip olacak. Aracın maksimum sürat bazında 160 km/s’lik bir limite sahip olması da Avrupa odağındaki beklentiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Menzil tarafında 400 kilometrelik bir rakamın paylaşılmış olması, tüm parçalar arasında kullanıcıların ana tercih sebeplerinden olma potansiyelini taşıyor. Cat modelinde ileri seviye otonom sürüş niteliği taşıyan pek çok elektronik asistanın sunulacak olması da bu segmentte ilkleri görebileceğimize işaret ediyor. Fiyatları henüz açıklanmayan modelle ilgili liste ve versiyon detaylandırmasını 2022’nin ilk çeyreği içerisinde görmeyi bekliyoruz. Ön siparişler Kasım 2021’de başlayacak.

İlgili video

Hyundai Ioniq 5