reklamı kapat

POPÜLER

Wey Coffee 01

Wey Coffee 01; Avrupalı premium üreticilere Çin’den iddialı rakip

Great Wall Motors grubunun Avrupa çıkarmasında kendisine yer bulan Wey Coffee 01, üst segment markalar arasında alternatif olmak istiyor.

Münih Otomobil Fuarı pek çok Avrupa merkezli üreticinin kısa ve uzun vadeli planlarıyla birlikte, pazara giriş yapacak yeni oyunculara da ev sahipliği yapıyor. Organizasyonun dikkat çekenler Uzak Doğu merkezli devi Great Wall Motors, Avrupa pazarına iki önemli modelle giriş yaparak ses getirme amacında. Ora Cat modeliyle birlikte grubun 2016 yılında kurulan üst segment odağındaki Wey markası, SUV modelini Münih’te sergiliyor. Avrupa’da üretim tesisi açmaya da hazırlanan markanın ilk modeli olarak satışa sunulacak Wey Coffee 01, standart olarak hibrit motor dinamikleriyle gelecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wey Coffee 01 teknik özellikleri

“Coffee” rozetiyle de kullanıcıların dikkatini çekme potansiyeli taşıyan 01 modelinin kaputunun altında 2.0 litrelik benzinli motor standart olarak geliyor. Hibrit motor örneklerinde Atkinson ile birlikte en fazla gördüğümüz Miller sarmalı temelli olan bu motor çift elektrik motoruyla takviye ediliyor. Ön ve arka akslara konumlandırılan elektrik motorlarıyla birlikte 4×4 sürüş yeteneği bulunan Coffee 01’in kombinasyon olarak 470 beygir güçle asfalta ineceğini görüyoruz. Araç bu sayede 0’dan 100’e hızlanmasını 5 saniyenin altında tamamlayarak çok ciddi bir performans eğrisini de kullanıcılarına sunabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hibrit sistemin batarya tarafında sunulan 40 kWh’lik batarya, beraberinde saf elektrik sürüş modunu da getiriyor. Elektrikli araçları aratmayan bu batarya kapasitesi sayesinde Coffee 01, bir hibrit araç olmasına rağmen 150 kilometreye kadar sürüş menzili sunabilecek. 2022’nin ilk yarısı içerisinde satışlarının başlaması beklenen modelin fiyatlarını da kısa süre içerisinde öğreneceğiz.

İlgili video

Toyota bZ4X