reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Toplulukları

Özel konulara odaklanan Twitter Toplulukları duyuruldu

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün Twitter Toplulukları ile gündeme geldi. Firma yeni bir dönem başlatıyor.

Twitter, bugün duyurusunu yaptığı “Topluluklar” ile kişilerin spesifik konularda sohbet etmesini çok daha iyi hale getiriyor. Kişilerin birden fazla topluluğa dahil olmasına imkan tanıyacak platform, belirli içeriklerin tüm takipçilere değil bu topluluklara atılmasını ve böylece daha özel sohbetler kurulmasını hedefliyor.

Facebook’un Grup altyapısına benzeyen ve moderasyon temelli işleyen özelliğin nasıl çalıştığını aşağıdaki GIF animasyon ile gözler önüne seren Twitter, özellik için başlangıcın bir test olarak başladığını aktarılıyor. Burada şu söyleniyor:

“Şu anda Topluluklar, iOS ve web’de küçük bir grup ilk test grubu katılımcısına pilot lansman olarak sunulmaktadır. Android, salt okuma sürümü olarak kullanılabilmektedir. “

Elbette ilerleyen dönemde herkese açılacak özellik, spesifik konuları takip etmek isteyen ve sadece belirli konularda konuşmayı sevenler için oldukça güzel görünüyor. Özelliğin ne kadar popüler olacağını ise elbette zaman gösterecek.

Twitter Toplulukları için firmanın açıklaması şöyle:

“Twitter Toplulukları, insanlara bağlantı kurmak, paylaşmak ve en çok önemsedikleri tartışmalara yakından bakmak için özel bir yer sağlamak için oluşturuldu.

Topluluklar, Twitter’da Topluluk kurallarını uygulayan ve sohbetleri bilgilendirici, ilgili ve eğlenceli tutan yöneticiler ve moderatörler tarafından başlatılır ve yönetilir. Topluluğa katılma davetini kabul eden kişiler üye olur.

Topluluklardaki Tweetler, Twitter’da herkes tarafından görülebilir ancak yalnızca Topluluğun içindeki diğer kişiler tartışmaya katılabilir.”

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Twitter, kısa süre önce de başka güzel bir adımla gündeme gelmişti

Twitter profilleri, bir kişi hakkında bilgi almak adına çoğu zaman herkese açık pano görevi görüyor. Bu yüzden profilini gizli hale getirmek istemeyen birçok kişi, aklına gelen çoğu şeyi yazmaktan vazgeçiyor ya da yazmaya çekiniyor. Çünkü yazılanlar geriye dönük olarak kalıyor ve bunların birileri tarafından örneğin 1 yıl sonra öne çıkarılmasını istemiyor.

İşte Twitter bu konuda bir adım atmak istiyor. Söylendiği kadarıyla firma atılan tweet’leri 30, 60, 90 gün ya da bir yıl sonra otomatik olarak arşivleyen yani gizleyen bir altyapı geliştiriyor. Bu gerçekten güzel görünüyor ve birçok kişiyi şimdiden memnun ediyor.

Bu arada firma kişilerin takipçilerini düzenlemesine de imkan vermek istiyor. Bu sayede kullanıcılar, istemedikleri kişileri engelleme yapmadan takipçi listelerinden çıkarabilecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem