reklamı kapat

POPÜLER

Ford Bronco WEY 01

Ford Bronco takliti uzun sürmedi; Çinli WEY P01 için ilk ipuçları

Sadece Çin pazarında sunulması beklenen WEY P01, geçtiğiniz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen Ford Bronco ile benzerliğiyle ilgi çekecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde uzun süren bekleyişi sonlandırarak tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil Bronco, tüm dünya basınında adından söz ettirmeyi başardı. Avrupa pazarında sunulması muhtemel kompakt boyutlu Sport versiyonunu da beraberinde getiren araçla ilgili ilk düşüncelerin oldukça olumlu olduğunu söylemek mümkün. İlk olarak Amerika pazarında satışa sunulacak olan Bronco öncesinde ise ilham olduğu Çinli takliti karşımıza çıkarılacak gibi görünüyor. Bu kapsamda ilk detayları gönderilen WEY P01, Bronco’yak benzer yuvarlak ve yatay LED gündüz sürüş farlarına sahip olacağını ortaya koyuyor. Ayrıca, üç yatay çıtalı belirgin bir ön ızgara ve küçük sis farlarına sahip sağlam görünümlü bir tampon da yine ipuçlarında kendisini gösteren parçalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Bronco çizgileri kendisini net bir şekilde hissettiriyor

P01 hakkında sınırlı teknik özellikler bu erken aşamada biliniyor. Bununla birlikte, çift salıncaklı bağımsız ön süspansiyon ve entegre köprü tipi bağımsız arka süspansiyon düzenine sahip olacağını dış basındaki detaylarda görebiliyoruz. Yine siyah fonlarda gönderilen fotoğraflarda aracın arazi lastikleri ile fabridan çıkacağı da anlaşılıyor. Bu da performans noktasındaki beklentileri bir adım daha artırmış durumda. P01’in kokpit ve güç aktarma organları hakkında herhangi bir ayrıntı henüz paylaşılmış değil. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Yeni Ford Bronco