reklamı kapat

POPÜLER

2021 Ford Bronco Sport

Türkiye pazarı için biçilmiş kaftan; 2021 Ford Bronco Sport [Video]

“Bebek Bronco” nitelendirilmesiyle karşımıza çıkarılan 2021 Ford Bronco Sport, özellike motor seçenekleriyle Türkiye’nin de içerisinde olduğu Avrupa pazarı için cazip seçenek olarak yola çıkacak.

Ford yeni jenerasyon Bronco ile birlikte aslında sadece bir modelin yanı sıra aslında kendine has bir marka ve ürün gamı oluşturma yöntemine gitti. Araçla ilgili uzun süredir devam eden bekleyişi boşa çıkartmamak adına atılan bu adımın temelinde ise her türlü kullanıcı kitlesine erişmek var. Bronco’nun standart versiyonunda gönderilen 2,3 ve 2,7 litrelik motorlar Türkiye gibi pazarlar için pek olası gözükmüyor. Buradaki erişim açığını kapatma göreviyse “Bebek Bronco”ya verildi. 2021 Ford Bronco Sport, Avrupa pazarı için daha uygun olan dinamikleriyle ailenin kompakt üyesi olarak karşımızda duruyor. Tasarım bazında Bronco ile aynı genetik üzerine kurulan Sport paket, arazi deneyimi, sürüş modları ve elektronik asistan destekleriyle de kullanıcılarına herhangi bir eksik hissettirmeme konusunda oldukça iddialı.

2021 Ford Bronco Sport teknik özellikleri

Bronco Sport’u konuşmaya dilerseniz ilk olarak onu daha cazip kılan motor dinamiklerinden başlayalım. Burada ilk olarak bizleri 1,5 litrelik EcoBoost üç silindirli makine karşılıyor. 181 beygir güç ve 257 Nm tork üreten motorun vergi dilimi söz konusu olduğunda en temel tercih olacağına şüphe yok. Bir üst pakette ise bizleri 2.0 litrelik EcoBoost dört silindirli ünite karşılıyor. Bu motor ise 245 beygir güç ve 372 Nm tork üretiyor. Bu motorların her ikisinde de 8 kademeli otomatik şanzımanın standart olarak gönderildiğini, 2.0 litrelik motorda ise fark olarak direksiyona entegre vites kulakçıklarının bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Aracın ebat değerleriyse; 4,387 milimetre uzunluk, 2.088 milimetre genişlik, 1,783 milimetre yükseklik ve 2.670 milimetre aks mesafesi olarak paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jeep Compass ile doğrudan rakip olacak Bronco Sport’un arazi dinamikleri de kullanıcıların ilgisini çekecek. 224 milimetre ile sınıfının en iyi yerden yükseklik değerini vadeden araç, 30,4 derecelik yaklaşma ve 33,1 derecelik uzaklaşma açısı değerlerine sahip. Bu değerler arazi odaklı süspansiyon sistemi, alt gövde koruması, 29 inçe kadar tercih edilebilen arazi lastikleri ve yine arazi odaklı sürüş modlarıyla desteklenecek. Kokpit bölümünde 8 inçlik multimedya sistemi ve 6,5 inçlik dijital sürücü ekranıyla modern bir kullanıcı deneyimi de sunacak olan Bronco Sport 28.155 dolarlık başlangıç fiyatına sahip olacak. Aracın bu yılın sonlarına doğru kademeli olarak satış noktalarındaki yerini alması bekleniyor.