reklamı kapat

POPÜLER

Morris JE Electric

Morris JE Electric; klasiğin elektrikle buluştuğu dönüşüm sahnede

2019 yılında yapılan ilk gösterimiyle dikkatleri üzerine çeken Morris JE Electric artık son kullanıcıya hazır dinamiklerde.

Klasik VAN modellerinin elektrikli dönüşümüne 2019 yılında dahil olan Morris JE için meraklılarının beklediği gün geldi. İlk gösterimi 2019 yılı içerisinde yapılan proje, planlandığı gibi 2021 itibarıyla satışa sunulmaya hazır durumda. İngiltere merkezli Morris Commercial Limited tarafından hayata geçirilen proje kısa süre önce özel bir organizasyon kapsamında podyuma çıkartıldı. Bu vesileyle son kullanıcıya ulaştırılacak olan teknik özellik ve fiyat gibi bölümleri de netlik kazanan Morris JE Electric, açık ve kapalı kasa olarak satın alınabilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Morris JE Electric teknik özellikleri ve fiyatı

Araçların modüler değişimlerine olanak tanıyan “Skateboard” isimli mimari üzerine yükselene model, 2019 yılındaki verilerine paralel şekilde üretime taşınıyor. Gövde panelleri geri dönüştürülmüş alüminyum ve karbon alaşım malzemelerden üretilen modelin tüm geliştirme sürecinin de İngiltere’de gerçekleştirilmiş olması dikkat çekiyor. Yaklaşık 320 kilometre menzil kat edebileceğini gördüğümüz JE, 1 tona kadar yük destekleme kapasitesi sunacak. Batarya bölümünde 60 kWh kapasiteli bir ünitenin kullanılacağı JE, hızlı şarj desteği sayesinde 30 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine de çıkarılabilecek. Morris Commercial markası altında üretilecek olan JE’nin ilk kademe açıklanan üretim kapasitesi ile 1.000 adetle sınırlı görünüyor. Şimdilik niş bir model olmasından ötürü fiyatı da yüksek olan araç için 60.000 sterlinlik fiyatı gözden çıkarmak gerekecek. İleriki süreçte ise talep ve model çeşitliliğiyle birlikte rakamın yukarı taşınması da planlar arasında.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID Buzz