reklamı kapat

POPÜLER

Morris JE

50’lerden bir klasik daha elektrikle dönüyor; ilk detaylarıyla Morris JE VAN

Yükselen elektrikli araç pazarında klasik tasarımıyla ilgi çekmesi beklenen Morris JE VAN, kullanılan premium malzemeleriyle fark yaratacak.

Elektrikli otomobilleri her ne kadar ağırlıklı olarak yeni modeller üzerinden çokça görsek de, bu furyanın beraberinde bir retro akımını da getirdiğini kabuk etmek gerekiyor. Özellikle klasik modellerin dönüşüm kitleriyle başlayan süreç içerisinde, doğrudan markaların da eski modellerinden esinlenerek yeni ürünler ortaya çıkartışına da şahit olacağız. Volkswagen’in ID Buzz ile çok net bir şekilde gösterdiği bu ilgi, İngiltere’den gelecek yeni bir parça ile zenginleşmeye hazırlanıyor. Morris tarafından ilhamı 1950’li yıllardan alınarak geliştirilen elektrikli VAN modeli, paylaşılan ilk detayları üzerinden segmentin bambaşka bir yöne doğru ilerleyişini bir kez daha gözler önüne seriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Morris JE markanın ikonik çizgilerini taşıyacak

50’li yıllarda J-Type adıyla satışa sunulan VAN modelini JE adıyla günümüze taşıyacak olan Morris’in şimdiden iddialı olduğunu söyleyebiliriz. Projeyi, sansasyonel tasarım ve premium kalite dinamikleriyle nitelendiren şirket, gövde üzerinde ilginç bir tercihle karşımıza çıkacak. Hafif alaşım altyapı mimarisi için karbon fiber malzemeden faydalandığını açıklayan Morris, bu sayede ortaya son dönemlerin en hafif ticari aracını çıkartma peşinde. Şimdilik seri üretim süreci ve teknik özellikleriyle ilgili herhangi bir detayın paylaşılmadığı modelin merak uyandırdığı gerçeğini de atlamamak gerekiyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Elektrikli otomobile yeni bakış; Canoo ile tanışın