reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tasarımıyla dikkat çeken Çinli Ora Cat, ithalatçı satışı üzerinden Türkiye’de

2022 içerisinde Avrupa operasyonuyla yola çıkacak olan Ora Cat, Türkiye’deki sektör temsilcilerinin de dikkatini çekmiş gibi görünüyor.

Elektrikli otomobil pazarının yarattığı yeni fırsatlarla birlikte özellikle Çinli üreticilerin Avrupa pazarına girme konusunda hiç olmadığı kadar cesur adımlarına şahit oluyoruz. Bu kapsamda Nio’nun batarya değişim hizmeti gibi operasyonel anlamda kapsamlı hamleler gerçekleştirdiği pazarın en yeni üyelerinden birisi de “Ora” markası. Çin’in en büyük gruplarından olan Great Wall Motors’un markalarından birisi olan Ora, geçtiğimiz Münih Otomobil Fuarı’yla birlikte Avrupa planlarını duyurmuştu. Almanya merkezli olarak Avrupa macerası 2021 yılının sonlarına doğru başlayan maceranın ilk hamlesi ise retro tasarımıyla zihinlerimizde yer edinen Ora Cat. Bizim de özellikle takip ettiğimiz modellerden birisi olan Cat’in ithalatçı satışı üzerinden listelere girmiş olması radarımıza takıldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ora Cat teknik özellikleri

Şu aşamada pek çok bölge için ön sipariş süreci devam eden Cat’in tasarımı kadar teknik özellikleri de rakipleri karşısında onu dikkatleri üzerine çeken bir noktada konumlandırıyor. Tek elektrikli motorundan güç alacak olan otomobil, yaklaşık 150 beygirlik güç ve 210 Nm torkluk değerlere sahip. Bu motorla 0’dan 100’e hızlanmasını 8,5 saniyede tamamlayabilen otomobil, 160 km/s’lik maksimum sürat limitiyle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ora Cat’in kullanıcıyı etkileyeceği bir diğer bölümü ise menzil tarafında. İlk aşamada 400 kilometre olarak verilen menzil değerinin Avrupa tarafında 418 kilometreye çıktığını görüyoruz. Bu da günümüzde satışta olan pek çok Avrupalı model ile kolaylıkla rekabet edilebileceği anlamına geliyor. Önümüzdeki süreçte fiyatları daha aşağıda konumlanacak olan daha düşük kapasiteli batarya ile donatılan versiyon da Avrupa’da satışa sunulacak. Bu paketin de 330-340 kilometre aralığında menzil sunabildiğini de belirtmekte fayda var. Cat için hızlı şarj teknolojisi de sunuluyor. Kullanıcılar 80 kW’a kadar destek veren altyapıyla birlikte araçlarını 45 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine getirebiliyor. Türkiye’de ithalatçı üzerinden 750 bin TL’lik etiket fiyatına sahip olan markanın 2022’de adını daha fazla duyurmak istediğine şüphe yok.