reklamı kapat

POPÜLER

ORA R1

8.000 dolara 300 kilometre menzil sunan elektrikli otomobil; ORA R1

Uzak Doğu pazarında kısa süre içerisinde başarılı rakamlar yakalaması beklenen ORA R1, şehir içi kullanım konusunda fazlasıyla başarılı.

Avrupa’da henüz emekleme aşamasında olan elektrikli otomobil pazarının, özellikle Çin odaklı Uzak Doğu’da neredeyse koşmaya başladığını biliyoruz. Küresel üreticilerin yanı sıra bölgede faaliyetlerini sürdüren yerel grupların birbirinden ilgi çekici modellerle kullanıcılarla buluştuğu pazar, gelecek süreçle ilgili de pek çok şifre barındırıyor. Pazarın önemli isimlerinden olan Great Wall Motors’un imzasıyla karşımıza çıkan ORA R1, söz konusu kullanışlılık olduğunda sınıfının en dikkat çekenlerinden birisi olmaya aday. Sadece 8.650 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacak olan otomobilin vadettiği rakamlar, kesinlikle görünüşünün çok ilerisinde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Üzerinde 33 kWh’lık batarya paketiyle gelen ORA R1, bu ünitesiyle tek seferde yaklaşık 300 kilometre menzil gibi çok iddialı bir menzil değerine sahip. Test koşulları baz alınarak verilen bu rakamın gerçek kullanım şartlarında 240 kilometre civarlarında seyrettiği söyleniyor ki bu rakam da günlük kullanım için fazlasıyla yeterli. Elektronik olarak sınırlandırılan limitleri sebebiyle maksimum 100 km/s hıza erişeceği söylenen otomobilin en pahalı versiyonu için talep edilecek rakamsa yaklaşık 11.000 dolar olacak. Sadece Çin’de satışa sunulaca olan R1, 3 yıl veya 120.000 kilometreye kadar da garantiye sahip.

İlginizi çekebilir

Honda Urban EV