reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kona Electric

Hyundai Kona Electric’ten zirveleri ele geçiren dünya rekoru

27 Ocak 2020

Hatırı sayılır bir süredir yollarda olan Hyundai Kona Electric, rotayı Tibet’e çizerek bir elektrikli otomobilin çıktığı en yüksek merkeze aldı.

Hyundai Kona tanıtıldığı ilk günden itibaren tasarım karakteriyle ailenin diğer üyelerinden ayrılarak dikkatleri üzerine çekti. Sonrasında tanıtımı gerçekleştirilen Santa Fe gibi diğer modellerin çizgileriyle ilgili ipuçları barındıran model, markasının elektrikli planlarının da merkezindeydi. 2018 içerisinde tanıştığımız Hyundai Kona Electric, tasarımının yanında vadettiği değerlerle de kullanıcınların ilgisini çekmeyi başardı. Gerçekleştirilen rekor ise son dönemlerdeki tüm beklentileri bambaşka bir noktada temsil etme konusunda oldukça ilgi çekici.


Hyundai Kona Electric başarılı menzil değeriyle dikkat çekiyor

Koreli üreticinin rekor konusunda belirlediği yol aslında akla pek gelmeyecek bir kulvarda demek çok yanlış olmaz. Bir elektrikli otomobille erişilebilen en yüksek noktayı hedef alan ekibin bunun için Tibet’in yolunu tuttuğunu görüyoruz. Bu yolculukla taşınabilir şarj noktaları üzerinden batarya dolumu yapılan Kona, deniz seviyesinden 5.731 metre yukarı tırmanarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırıyor. Giriş versiyonunda, 135 PS güç, 395 Nm torkla gelen paketiyle gelen elektrik versiyonu, bir üst pakette ise 204 PS güç ve 470 kilometre menzille kullanıcılara sunuluyor. 100 kW’lık hızlı şarj kaynağı ile 54 dakikalık sürede yüzde 80 doluluğa erişilebilen otomobili standart kaynaklardan ise 6 saat ile 9 saat arasında şarj etmek mümkün.

İlgili video

Kona Electric tanıtımı