reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nokia

Nokia imzalı katlanabilir telefon gelir mi? Cevap ortaya çıktı!

Akıllı telefon pazarında 2019’un son bölümünü çok sakin geçiren ismi Nokia, 2020 için güzel planlar içerisinde bulunuyor gibi görünüyor. İşte detaylar;

Advertisement

HMD Global desteğiyle hayat bulan Nokia, yukarıda da dediğimiz gibi 2019’un ikinci yarısında adeta hiç gündeme gelmedi. Uzun zamandır dikkat çeken bir akıllı telefon ile karşımıza çıkmayan firma, sağlam kaynaklardan gelen bilgiye bakılırsa bir katlanabilir  telefon geliştiriyor. Pazarın büyük önem verdiği bu pazara girecek gibi duran Nokia’nın ilk katlanabilir modeli hakkında henüz çok fazla bilgimiz yok. Ancak telefonun 2020 sonunda ya da 2021 başında raflardaki yerini alacağı söyleniyor. Ayrıca bu modelin yeni Motorola Razr ve Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıyı benimseyeceği de gelen bilgiler arasında bulunuyor. Şimdilik çok da fazla heyecan vermeyen cihazın, önümüzdeki dönemde detaylanacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9.2 amiral gemisi modeli de geliyor

Kağıt üstünde çok iddialı olan ancak bunu pratiğe dökemeyen telefon Nokia 9 PureView, genel olarak büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. İşte bu modelin yenisi yolda bulunuyor. 9.1 yerine 9.2 adıyla gelen telefon, aldığı ertelemeler ile sonbahar döneminde tanıtılacak deniyor. Normalde daha erken geleceği söylenen ancak Snapdragon 865 işlemci kullanılması için ertelendiği belirtilen telefonun, yine beşli bir arka kamera sistemi üzerine kurulacağı aktarılıyor. Cihazın 5G desteği olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un çift ekranlı merak edilen telefonu