reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai

Hyundai grubuna geleceğini etkileyecek tasarım ödülü

Hyundai grubunun baş tasarımcısı Luc Donckerwolke için layık görülen tasarım ödülü, bundan sonraki süreç için de bizi daha yenilikçi çizgilerin beklediğini gösteriyor.

Son yıllarda gerek ürün gamı çeşitliliği gerekse marka içerisindeki oluşumlarıyla dikkat çeken Hyundai, tasarım noktasında da önemli bir değişimin eşiğinde. Özellikle Palisade ve Sante Fe üzerinden geliştirilen yeni çizgilerle çıtasını hissedilir oranda iyileştiren markanın, grup içerisindeki KIA ve Genesis ile desteklendiğine de şahit olduk. Bu yükselen grafik de kısa süre önce yapılan açıklamayla birlikte tasarım ödülleriyle perçinliyor. Geçtiğimiz yıl dünya genelinde 20’den fazla tasarım ödülünü müzesine götüren Güney Koreli marka, son olarak Avrupa’nın en etkin otomotiv gazetecilerinin bir araya gelerek oluşturduğu AUTOBEST jüri üyeleri tarafından DESIGNBEST 2019 ile taçlandırıldı. Markanın baş tasarımcısı Luc Donckerwolke’ye verilen Yılın Tasarımcısı Ödülü, aynı zamanda kendisini DESIGNBEST Onur Listesi’nin yeni bir üyesi yapmış oluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai daha da radikal çizgilerle yola devam edecek

Hyundai Motor Grubu’ndaki tüm markalara 2015 yılından bu yana öncülük eden Donckerwolke, kariyeri boyunca dünyaca ünlü modellerin tasarımlarına imzasını atmasıyla zihinlerimizdeki yerini koruyor. Grubun lüks markası Genesis modellerinde de söz sahibi olan Donckerwolke, gelecekteki modellerde de oldukça iddialı ve sıra dışı çizimlere yer verecek. Hyundai Motor Grubu, tasarım dahil olmak üzere birçok alandaki stratejik yatırım çalışmalarına devam ediyor. Özellikle mevcut modellerini desteklemek için teknolojiye ve tasarımlara yönelik yatırımlarını sıklaştıran marka, son olarak, yeni nesil Sanal Gerçeklik sistemini Ar-Ge Merkezi’ndeki tasarımlarına doğrudan etki edecek şekilde entegre etmişti. Bu sistem sayesinde, tasarım süreçlerinde yüzde 20 zaman tasarrufu hedefleyen Hyundai aynı zamanda yıllık Ar-Ge maliyetlerinde de yüzde 15’e varan azalma elde ediliyor.

İlgili video

Hyundai Hybrid SUV Concept