reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat

Türkiye’de de satılacak OPPO Watch akıllı saat için hazır olun

OPPO Watch akıllı saat modeli için geçtiğimiz ay çok güzel bir Türkiye müjdesi verilmişti. İşte bu müjde çok yakında gerçek oluyor.

OPPO Watch akıllı saat modeli, geçtiğimiz ay bir açıklama yapan OPPO Türkiye’ye göre temmuz ayının sonunda Türkiye’de de raflardaki yerini alıyor. Firmanın Türkiye’de satılan Reno3 ve Find X2 gibi yeni akıllı telefonlarının yanına güzel bir giyilebilir aksesuar olacak akıllı saat, kısa süre önce Avrupa pazarına giriş için gereken FCC sertifikasını da almış durumda. Bu açıdan koronavirüs ve etkilerine rağmen temmuz ayında Avrupa’ya ve oradan da Türkiye’ye gelmesinin önünde hiçbir engel kalmayan gelişmiş akıllı saat Watch, gerçekten merakla beklenenen giyilebilir ürünler arasında yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise maalesef henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch akıllı saat teknik olarak neler sunuyor?

Model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video