reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat

OPPO Watch akıllı saat ve Find X2 Pro için üzen Türkiye gelişmesi

OPPO Watch akıllı saat modeli geçtiğimiz günlerde lanse edildi. Peki saat Türkiye’de satışa çıkacak mı? Bu konuda iyi bir haber yok.

OPPO Watch akıllı saat modeli gerçekten çok dikkat çeken bir ürün oldu. Apple Watch’e benzerliği ile ciddi şekilde gündem olan saat, yurt dışında yakında satışa çıkıyor. Peki Türkiye? İşte bu sorunun cevabında “evet” diyemiyoruz. Çünkü firmanın Türkiye satışını konusunda verdiği cevap tam olarak şu şekilde: “Merhaba, şu anda Oppo Türkiye tarafından yalnızca akıllı telefon modellerinin satışları gerçekleştirilmektedir. İyi günler dileriz.” Yani şu an için saatin Türkiye’ye getirilmesi gibi bir plan bulunmuyor. Bu da özellikle OPPO’nun telefonlarına sahip kişileri üzüyor. OPPO Watch akıllı saat ile aynı anda tanıtılan OPPO Find X2 ailesinden ise sadece normal Find X2 modeli Türkiye’de satılacak gibi görünüyor. Firma maalesef Find X2 Pro için hiçbir paylaşımda bulunmuyor. Resmi Türkiye sitesinde sadece Find X2 yer alıyor. Bu da yine oldukça üzen detaylar arasında yer alıyor. Find X2 Pro yılın en iyi amiral gemileri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch akıllı saat için kısa bir özet yaparsak

Gelişmiş saat, 41 mm ile 46 mm olmak üzere iki farklı gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden alıyor. Saatin içinde aynı zamanda düşük güç odaklı Apollo 3 çipi de yer alıyor. Yeni Apple Watch’lar ve başka bazı önemli modeller gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen OPPO Watch akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video