reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Smart Band 5

Xiaomi Mi Smart Band 5 ve Türkiye fiyatı için fikir veren yeni sızıntı

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik global pazara Xiaomi Mi Smart Band 5 olarak geliyor. İşte bu modelin Avrupa fiyatı sızmış durumda.

Xiaomi Mi Band 5 modelinin Çin fiyatı hatırlarsınız 27 dolar seviyesinde yer alıyor. NFC’li versiyon içinse 32 dolar verilmesi gerekiyor. Modelin global olarak satılacak sürümü Xiaomi Mi Smart Band 5 ise sağlam bir kaynağa göre Avrupa’da 40 euro fiyat etiketiyle satılacak. 40 euro güncel kur ile yaklaşık 300 TL yapıyor. Buna Türkiye’de alınan vergiler de eklendiği zaman merakla beklenen akıllı bileklik burada 400 TL’ye yaklaşacak izlenimi oluşuyor. Elbette Türkiye fiyatı henüz ne değil ancak modelin 350 – 360 TL altında kesinlikle beklememek gerekiyor gibi duruyor. Bu da yeni modelin birçok kişinin bütçesini aşacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Smart Band 5 çok merak ediliyor

Kısaca hatırlamak adına bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren Xiaomi Mi Band 5, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, uyku takibi de yapabiliyor. Bu modelin global sürümü Mi Smart Band 5 ise bunlara ek olarak SpO2 ölçüm özelliğine de sahip olacak deniyor. Global sürümde ayrıca Amazon imzalı dijital asistan Alexa desteği de aktif olarak yer alıyor. Ancak Mi Smart Band 5 modelinde NFC olmayabilir. Bu konuda bir söylenti bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli