reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Smart Band 5

Xiaomi Mi Smart Band 5 için hayal kırıklığı yaratan gelişme

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik global pazara Xiaomi Mi Smart Band 5 olarak geliyor. İşte bu global sürümden kötü bir haber var.

Xiaomi Mi Band 5 modelinin global sürümü olarak sık sık gündeme gelen Mi Smart Band 5, uzun süredir Mi Band 5’in temel özelliklerine ek olarak SpO2 ölçüm özelliğine sahip olacak deniyordu. Global sürümde ayrıca Amazon imzalı dijital asistan Alexa desteği de aktif olarak yer alıyor bilgileri aktarılıyordu. Ancak bu gerçekten önemli iki özellik Xiaomi Mi Smart Band 5 için sızan kutu üzerinden rafa kalkmış durumda. Sızan resmi kutuya göre üründe bu önemli özellikler maalesef yer almıyor. NFC desteği de bulunmuyor deniyor. Peki bu sürekli konuşulan özellikler ne olacak? Firmanın bahsedilen özellikleri uzun zamandır konuşulan Mi Band 5 Pro‘ya bıraktığı düşünülüyor. Yakında geleceği aktarılan bu “Pro” takılı akıllı bileklik, şu an gerçekten oldukça merak ediliyor. Mi Smart Band 5 ise sağlam bir kaynağa göre Avrupa’da 40 euro fiyat etiketiyle satılacak bir ürün konumunda bulunuyor. 40 euro güncel kur ile yaklaşık 310 TL yapıyor. Buna Türkiye’de alınan vergiler de eklendiği zaman akıllı bileklik burada 400 TL’ye yaklaşacak izlenimi oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Smart Band 5 özelliklerini gözler önüne seren Mi Band 5 şu detaylara sahip

Kısaca hatırlamak adına bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren Mi Band 5, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. Aktivite takibi konusunda iddialı olan bileklik, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, uyku takibi de yapabiliyor. 

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli