reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Smart Band 5

Türkiye’ye de gelecek Xiaomi Mi Smart Band 5 ve önemli farkları

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik global pazara Xiaomi Mi Smart Band 5 olarak geliyor. Modelde başka farklar da var.

Kısaca hatırlamak adına bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren Xiaomi Mi Band 5, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, uyku takibi de yapabiliyor. Bu modelin global sürümü Xiaomi Mi Smart Band 5 ise bunlara ek olarak SpO2 ölçüm özelliğine de sahip olacak deniyor. Bunun resmi kodlarda göründüğü gelen bilgiler arasında. Çin sürümünde söylenmesine rağmen daha sonra kaldırıldığı aktarılan bu özellik, direkt olarak global sürüme saklanmış gibi görünüyor. Bu özellik spor yaparken doku ve hücrelere ne kadar oranda oksijen sağlandığını gösteriyor.  Global sürümde ayrıca Amazon imzalı dijital asistan Alexa desteği de aktif olarak yer alıyor. Bu açıdan Çin dışına özel Xiaomi Mi Smart Band 5 biraz daha gelişmiş bir model olarak geliyor. Bu da elbette güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 uygun fiyatlı bir ürün. Bu açıdan global sürüm Xiaomi Mi Smart Band 5 de ucuz olacak

Modelin fiyatı yurt dışında sadece 27 dolar seviyesinde yer alıyor. NFC’li versiyon içinse 32 dolar verilmesi gerekiyor. Türkiye’de de ilerleyen süreçte Mi Smart Band 5 adıyla satılacak olan bilekliğin, büyük satış rakamlarına ulaşacağı açık şekilde görünüyor. Şimdiden talep çok yüksek seviyede.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli