reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Watch akıllı saat

OPPO Watch akıllı saat için sevindiren Türkiye müjdesi

OPPO Watch akıllı saat modeli için geçtiğimiz aylarda kötü bir çıkış açıklaması gelmişti. Şimdi ise çok güzel bir Türkiye müjdesi var.

OPPO Watch akıllı saat modeli için uzun süre önce konuşan OPPO’dan Brian Shen, modelin Avrupa pazarına ancak yıl sonunda adım atacağını aktarmıştı. Uzun süredir Çin pazarı dışına resmi olarak çıkarılmayan saat, OPPO Türkiye’den gelen bilgiye göre temmuz ayının sonunda Türkiye’de de raflardaki yerini alacak. Firmanın Türkiye’de satılan Reno3 ve Find X2 gibi yeni akıllı telefonlarının yanına güzel bir aksesuar olacak akıllı saat, Apple Watch benzeri tasarımı ve kavisli kenarlarıyla halen oldukça dikkat çeken modeller arasında yer alıyor. Akıllı saatin Türkiye fiyatı ise tahmin edebileceğiniz üzere henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Watch akıllı saat teknik olarak neler sunuyor?

Model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER