reklamı kapat

POPÜLER

Apple WWDC 2020 koronavirüs

Apple’dan WWDC 2020 için kilit koronavirüs hamlesi!

Artan koronavirüs riski nedeniyle teknoloji devi Apple tahmin edilen bir hamleyi gerçeğe dönüştürdü. Firmadan önemli bir WWDC 2020 kararı geldi.

Apple‘ın her yıl düzenlediği WWDC geliştiriciler konferansı, bu yıl koronavirüs riski nedeniyle iptal edilmeyecek ancak internet üstünden düzenlenecek. Dünyanın farklı yerlerinden binlerce uygulama geliştiriciyi bir araya getiren etkinlik, bu açıdan korona konusunda çok ama çok büyük bir risk oluştuyordu. Bu yüzden fiziksel katılımlı etkinliği bitirmiş olmasıyla çok önemli bir adım atan ve aslında yerel yönetimler nedeniyle bu kararı bir bakıma mecburi olarak veren Apple, etkinlik için henüz tam bir tarih vermiyor. Sadece internet üstünden yürüyecek sürecin haziran ayında yapılacağı aktarılıyor. Bu etkinlikte iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 ve watchOS 7 gibi yeni işletim sistemlerinin tanıtılması bekleniyor. Aynı zamanda yeni donanım ve servislerin de WWDC 2020 kapsamında tanıtılma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs nedeniyle tamamen iptal edilen büyük etkinlikler de oldu

Kısa süre önce Formula 1 2020 dünya şampiyonasının ilk yarışı olan Avustralya GP iptal edilmiş, ondan önce de E3 2020’nin iptal kararı gelmişti. Daha önce ise Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı’nın global geliştiricilerin bir araya geleceği en önemli bölümlerini iptal etti. Ayrıca dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020 iptal edilmiş, en büyük otomobil etkinliklerinden 2020 Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüsü kurbanı olmuştu. Aynı zamanda 2020 Game Developers Conference da kısa süre önce iptal edilen büyük etkinlikler arasına giriş yapmıştı.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik